Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy otulacze nie odparzają skóry dziecka?

2018-11-06
Czy otulacze nie odparzają skóry dziecka?

Otulacz to pieluszka wielorazowa, która – wyposażona w odpowiedni wkład chłonny - chłonie siusiu dziecka i zabezpiecza przed wypłynięciem nieczystości. Współczesne otulacze to pieluszki nowoczesne, i zdecydowanie różniące się od ceratek wykorzystywanych w tej roli kilkadziesiąt lat temu. Jednak wciąż wiele rodziców – mam, ojców i opiekunów dzieci ma wątpliwości: czy pieluszki te są bezpieczne dla delikatnej skóry dzieci?

 

Z czego zrobiony jest otulacz?

Otulacze mogą być wykonane z różnych materiałów. Jednym z bardziej popularnych jest PUL – czyli poliester laminowany. Materiał ten pokryty jest specjalną membraną, która przepuszcza parę wodną. To tzw. materiał oddychający nie doprowadzający do tego, że skóra zaparza się pod spodem. W związku z powyższym otulacze wykonane z tego materiału nie odparzają skóry dziecka. Co więcej – pieluszki wielorazowe są na tyle bezpieczne dla skóry dziecka, że nie trzeba przy ich używaniu stosować kremów ochronnych.

 

Dawniejsze pieluszki były wykonane ze zwykłych plastikowych ceratek. Takie ceratki – czyli plastik – nie przepuszczał pary wodnej. Dlatego dzieci bardzo szybko w dawnych pieluchach się odparzały (stąd te historie o czerwonych niczym u pawianów pupach niemowlaków).

 

Na rynku możemy jeszcze znaleźć otulacze wykonane z wełny: materiału naturalnego, który oddycha i też nie powoduje odparzeń.

 

Aby otulacze nie odparzały skóry dziecka – powinny być wykonane z materiałów:

  • paroprzepuszczalnych – np. PUL lub minky;

  • naturalnych spełniających funkcję pieluszki – czyli z wełny;

  • dobrej jakości (dotyczy PUL) – bo PUL źle zrobiony albo już zużyty nie będzie właściwie działał jako pieluszka;

  • utrzymanej w dobrej jakości (dotyczy wełny) – wełnę co jakiś czas trzeba lanolinować, aby utrzymywała wilgoć w środku pieluszki wielorazowej.

 

Czy otulacze nie odparzają skóry dziecka?

Nie. Odpowiednie, dobrej jakości otulacze, wykonane ze sprawdzonych materiałów (np. otulacz dla noworodka PUL, czy otulacz one-size PUL) nie odparzają skóry dziecka.

 

Pamiętajmy o częstym przewijaniu dziecka – najlepiej po każdym załatwieniu przez dziecko potrzeby fizjologicznej.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1154 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-28
zamówienie zrealizowane szybko, sprawnie i bez żadnych przeszkód.
2024-03-03
Sprawnie i szybko, wszystko zgodnie z opisem
pixel