Czyżby czas przeprosić się z pieluchą tetrową?
Czy pieluszki tetrowe odeszły do lamusa? Na pewno nie! Pieluszki tetrowe są nieustannie w użyciu, co potwierdzi wielu młodych rodziców. Pieluszka tetrowa idealnie sprawdza się przy małych dzieciach, a co ważne świetnie sprawdza się jako pieluszka do... pieluchy!
Pokolenie naszych rodziców czy babć, nieco demonizowało pieluszki tetrowe. Sama wielokrotnie słyszałam mrożące krew w żyłach opowieści o tym: jak to trzeba było na gazie pieluchy tetrowe gotować, o tym jak to pupy dzieci się nieustannie w tych pieluszkach odparzały, o tym jak to trzeba było pieluchy tetrowe prasować... Ah! Tyle nieszczęścia w tych opowieściach.
Prawda jest jednak taka, że rozwój następuje w każdej dziedzinie, także w pieluszkach wielorazowych. Używanie pieluszki tetrowej – jako wielorazowego wkładu jest nie tylko możliwe, ale z wielu względów korzystne i wygodne. Serio! To nie są już czasy naszych babć. Bez obaw!
Jak używamy pieluch tetrowych?
-
w pieluszce kieszonce;
-
w otulaczu.
W otulaczu
Pieluszkę tetrową możemy użyć jako wkładu do otulacza. Pieluszkę tetrową odpowiednio składamy, np. w prostokąt i umieszczamy w otulaczu. Możemy też zapiąć ją na dziecku, wykorzystując do tego klamerkę snappi (dostępna w naszym sklepie). Tak zapięta pieluszka tetrowa trzyma się wygodnie na pupie dziecka, nie spada, i przytrzyma każdą zawartość w pieluszce. Na nią zakładamy nieprzemakalną warstwę, czyli - otulacz.
W pieluszce kieszonce
Pieluszki tetrowe to świetny wkład do pieluch wielorazowych kieszonek. Składamy pieluszkę terową w prostokąt i umieszczamy w pieluszce kieszonce, jako wkład.
Zalety pieluszek tetrowych:
-
są tanie;
-
łatwo się piorą (można wygotować);
-
rozwieszone błyskawicznie schną;
-
są bardzo chłonne;
-
są miękkie;
-
uszyte są z bawełny, materiału bezpiecznego dla dziecka (zwracajcie uwagę aby pieluszki nie były bielone chlorem);
-
dzięki temu że włókno pieluszki terowej jest stosunkowo luźno utkane, pieluszka ta wykorzystana jako wkład do wielorazówek pozwala na intensywne wietrzenie pupy dziecka, co jest ważne np.w czasie gojenia zaognionych odparzeń, czy u dzieci z innymi problemami skórnymi.