Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak znaleźć czas na ruch przy dziecku? 5 wskazówek

2017-04-07

Jak znaleźć czas na ruch przy dziecku?

Bycie mamą to niezwykle zajmująca praca. Myślę, że nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Każda mama ma od rana do wieczora pełne ma ręce roboty: zarówno w opiece nad dziećmi, ale i w pracy zawodowej, przy prowadzeniu domu. W tym codziennym zabieganiu – każda mama powinna pamiętać o sobie i swoich potrzebach. Zaniedbanie siebie, może nieść w przyszłości konsekwencje w postaci pogorszenia samopoczucia, a nawet zdrowia.

Czytelnik na pewno zgodzi się ze mną, że codzienna odpowiednia dawka ruchu to jeden z gwarantów zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Warto zadać sobie jednak pytanie i trud, by odpowiedzieć: jak przy tak licznych obowiązkach dodatkowo znaleźć czas na aktywny wypoczynek? Jak znaleźć czas na sport i ruch przy dziecku?

 

Jak znaleźć czas na ruch przy dziecku? Pupusowe wskazówki

 1. Podejdź do ruchu na luzie

  Ważne jest, aby do aktywności, która powinna być dla nas przyjemnością – podejść na luzie. Nie spinać się, aby wykonać jakiś trening. Nie stresować tym, co wskazuje waga. Nie. Do ruchu podejdź na luzie. Szukaj frajdy – w każdym treningu, w zajęciach na które idziesz, czy choćby w spacerze. Ruch – to jest przyjemność. Jeżeli uważasz, że ruch Cię męczy i to żadna przyjemność – znajdź coś, co daje Ci frajdę. Taniec? Pływanie? Na pewno coś lubisz! Kiedy ruch będzie Twoją przyjemnością – nie przepuścisz okazji by się poruszać!

 2. Stawiaj sobie realne cele

  Jeżeli jesteś osobą, do której przemawiają cele – to dobrze wyznacz je, ale niech będą realne. Dobrze, by cel dotyczył ruchu jako takiego, np. przynajmniej 3 razy w tygodniu wyjdę na godzinny spacer. Lub: co drugi dzień zrobię sobie kwadrans joggingu. Ważne, by ten cel był dla Ciebie realny i możliwy do osiągnięcia. Odradzam też cele związane np. z wagą (typu w miesiąc zrzucę 5 kg). Taki cel oddala od ruchu, przerzuca myśli na kwestie wagowe. A najgorsze – gdy odnosimy porażkę są frustrujące i łatwo je porzucamy. Jeżeli spędzasz całe dnie z dzieckiem – niech Twoim celem będzie codzienny spacer. Jeśli lubisz ćwiczyć sama – rób to w momentach, gdy dziecko ma drzemkę. Niech tylko cel będzie realny i dostosowany do Twojej wyjątkowej sytuacji.

 3. Mniej a częściej

  To jet prosta zasada: mniej ruchu codziennie jest lepsze niż forsowny trening raz na jakiś czas. Ja polecam plan minimum – wystarczy codziennie zrobić 5 minut jakiejś aktywności ruchowej. Wystarczy. Nasz umysł tak naprawdę broni się przed zmianami. Jeżeli chcemy, zmienić swoje nawyki i wprowadzić regularny ruch do naszego życia lepiej robić to powolutku małymi kroczkami. Ponadto – na 5 minut zawsze znajdziemy czas: 5 minut przed spaniem, 5 minut wcześniej wstaniemy z łóżka, 5 minut w ciągu dnia. To naprawdę dobry i sprawdzony sposób by nauczyć się regularności ruchowej. Nawet bardzo zabiegana mama znajdzie 5 minut na ruch.

 4. Deleguj

  jak znaleźć czas na ruch przy dziecku? To proste! Jeżeli Twój problem z ruchem tłumaczysz obecnością dziecka przy Tobie. Dziecka, na którym skupia się cała Twoja uwaga – to zrób tę prostą rzecz: powierz dziecko komuś pod opiekę. Naprawdę można. Ojcowie chętnie zajmują się dziećmi. Jeśli wydaje Ci się to niewykonalne – to pogadaj: z mężem, mamą, siostrą, koleżanką. No – to babcia idzie z wnuczkiem na spacer: a Ty – idź biegaj, pływaj, czy poćwicz pilates.

 5. Ruszaj się z dzieckiem

  To też jest możliwe! Ćwiczyć można z dziećmi. Spacerować można pchając wózek (szybkim tempem), uprawiać nordic walking można z dzieckiem w chuście, nawet na lekcje pływania można iść z maluszkiem. Jest tyle możliwości – wystarczy tylko uruchomić inwencję i chcieć.

To co? Ruszamy się Drogie Mamy!

Pupus – specjalnie z myślą o mamach zorganizował wspaniałą akcję: #mamachodzi. Akcję – wyzwanie, która przyciągnęła szereg mam. Mam, które zainteresowane są ruchem na świeżym powietrzu. W ramach akcji przez 2 tygodnie mamy chodzą i zliczają przebyte kilometry. W wyzwaniu przewidywane są nagrody gwarantowane. Dołączajcie do wyzwania.

https://www.facebook.com/groups/MamaChodzi/

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1213 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-10
Bardzo szybka, profesjonalna obsługa, podpaski bardzo dobrej jakości i miłe dla oka. Polecam! :)
2024-06-08
.
pixel