Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka jest różnica między otulaczem i kieszonką?

2015-03-20

Bardzo często gdy kupujemy pierwsze pieluszki wielorazowe stoimy przed dylematem jaki rodzaj pieluszek wybrać. Co jest przyjazne w użytkowaniu, co jest wygodne, co jest ekonomiczne. Dwie najbardziej popularne pieluszki wielorazowe to kieszonka i otulacz. Uszyte są z miękkiego i lekko rozciągliwego materiału o nazwie PUL, całkowicie zatrzymującego wilgoć w środku pieluszki. Pozwala on skórze oddychać, dzięki czemu pupa dziecka się nie odparza i nie musimy stosować kremów czy zasypek.

Kieszonkę od otulacza różni sposób szycia, a co za tym idzie także sposób użytkowania. Z zewnątrz obie pieluszki wyglądają jak kolorowe majteczki. W zasadzie od zewnątrz otulacze z podwójnym gumkami i kieszonki niczym się wizualnie nie różnią. Jedynie otulacze z lamówką mają widoczną z zewnątrz kolorową gumkolamówkę zamiast wciągniętych gumek. Są tańsze, gdyż szyje się je szybciej.


 

 

 

Obie pieluszki są uszyte z materiału PUL. Jest to laminowany od środka (a zatem wodoszczelny) poliester. Jest mięciutki, w dotyku przypomina strój kąpielowy. Jest to materiał delikatny dla dziecka, przepuszcza parę wodną, oddycha znacznie lepiej niż foliowa pieluszka jednorazowa.

 

To, co różni te dwa rodzaje pieluszek, to ich wnętrze. 

Kieszonka ma na stałe wszytą od strony pupy dziecka drugą warstwę materiału. To bawełna, która jest najdelikatniejsza dla wrażliwej skóry dziecka. Jeśli za wczasu umieścimy wkład w kieszonce, jest ona bardzo prosta do założenia dla niewprawionych osób, dlatego też do jej stosowania można z łatwością przekonać babcię i dziadka, nianię a nawet opiekunów w żłobku. W przeciweństwie do otulacza, wkład jest tak ufiksowany w kieszonce, że się nie przesuwa, ułatwia to zakładanie pieluchy zwłaszcza uciekającym dzieciom, które nieraz przebiera się "w locie"na stojąco lub na kolanach. Raz zamoczona pieluszka kieszonka powinna trafić do prania, nie zalecamy samej wymiany wkładki. Z tego powodu musimy zaopatrzyć się w taką ilość pieluszek, żeby wystarczyły nam na nieprzerwany jeden lub dwa dni pieluszkowania. 








Otulacz z kolei może być użyty kilkakrotnie, do czasu gdy jego zakładka lub brzegi zabrudzą się lub przemoczą. Wkładamy do niego wkłady tetrowe, mikrofibrowe, bambusowe), formowanki, tetrę a nawet małe ręczniczki. Za każdym razem zanim założymy dziecku otulacz musimy wsunąć pod materiałową zakładkę wybrany wkład. Jeśli chcemy, aby dziecko miało w pieluszce sucho, powinniśmy kupić wkłady obszyte polarem lub dodatkowo wkładki Czysta Pielucha. Pod otulacz pasują również formowanki.



                                      *Na zdjęciu otulacz z lamówką r. M z formowanką Baranek S








                                                                                   *Na zdjęciu otulacz z podwójnymi gumkami w pachwinach



Pieluszki wielorazowe dzięki podwójnym gumkom przy nóżkach oraz regulacji rozmiaru za pomocą pionowych rzędów nap są niezwykle szczelne. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów pieluszek, naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się pieluszki w rozmiarze uniwersalnym, które możemy stosować u dzieci ważących zwykle od 6 do 15 kilogramów. Jeśli urodzi się małe lub drobne dziecko możemy w początkowym okresie stosować pieluszki w rozmiarze noworodkowym. Jeśli spodziewasz się większego noworodka polecam otulacze w rozmiarze M. 


Bardzo mnie ciekawi, co Waszym zdaniem jest godne polecenia młodym rodzicom. Czy używaliście pieluszek noworodkowych, czy od razu kupiliście pieluszki w rozmiarze uniwersalnym? Czy może podzielicie się z nami, które pieluszki używacie – kieszonki czy może otulacze? 

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Wszystko super
2024-06-12
Jak zwykle zamówienie zrealizowane bezproblemowo i sprawnie :)
pixel