Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie korzyści można mieć ze stosowania wielorazowych pieluszek?

2019-02-19
Jakie korzyści można mieć ze stosowania wielorazowych pieluszek?

Wielorazowe pieluszki to rozwiązanie w duchu zero-waste. Raz zakupione pieluchy wielorazowe posłużą nam przez cały okres pieluchowania (lub dłużej – w przypadku rodzeństwa). Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne. Jakie korzyści można mieć ze stosowania pieluch wielorazowych?

 

Wybór pieluch wielorazowych to dobry wybór dla środowiska, zdrowia naszego dziecka i stanu naszego portfela.

 

Wybór wielorazowych pieluszek to dbałość o:

  • ekologię;

  • stan portfela;

  • zdrowie dziecka;

  • estetykę;

  • własny czas.

 

Używanie wielorazowych pieluszek to dbałość o środowisko naturalne. Wielorazowe pieluszki nie generują zbędnych śmieci. Jedno dziecko używające pieluszek jednorazowych produkuje około tony śmieci. Tymczasem wyprawka wielorazowych pieluszek to mały stosik, który można po zakończeniu pieluchowania: odsprzedać, albo użyć ponownie przy kolejnym dziecku.

 

Stan portfela – ma się zdecydowanie lepiej, gdy zaniechać używania jednorazówek. W jaki sposób? Opisaliśmy to dokładnie w naszym tekście: https://pupus.pl/Czy-uzywanie-pieluszek-wielorazowych-sie-oplaca-blog-pol-1503652590.html

 

Pieluszki wielorazowe są zdecydowanie lepszym wyborem dla zdrowia naszego dziecka. Nie powodują uczuleń i podrażnień. Pozwalają na lepsza wentylacje skóry dziecka, co jest nie bez znaczenia dla chłopców w szczególności, ale i dziewczynek np. w czasie upałów.

 

Piękne rzeczy cieszą nasze oczy. I zawsze powtarzam – niech przewijanie też będzie momentem radości. Ładna kolorowa pieluszka niech ten moment nam osłodzi.

 

Uważam, że każdy rodzic powinien doceniać momenty oszczędzania czasu. Przy pieluszkach wielorazowych odpada nam konieczność myślenia i wykonywania zakupów pieluszek. Kupujemy je tylko raz. Oszczędzamy czas na wielokrotnych zakupach, jak to ma miejsce w przypadku jednorazówek, oraz stresu, gdy np. w czasie niedzieli niehandlowych okaże się, że nagle zabrakło nam pieluszek. Bo pieluszki wielorazowe – mamy zawsze!

 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Paczka troche jechala, ale mieszkam daleko. Jestem zadowolona z zakupu i transportu.
2024-05-29
Polecam
pixel