Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Po czym poznać, że pieluszka wielorazowa jest dobrze założona i dopasowana?

2018-02-21
Po czym poznać, że pieluszka wielorazowa jest dobrze założona i dopasowana? Pytanie zawarte w tytule: „po czym poznać, że pieluszka wielorazowa jest dobrze założona i dopasowana?”, to jedno z częstszych pytań pojawiające się na grupach osób wspierających się w wielorazowym pieluchowaniu. Szczególnie na początku wielorazowej drogi wątpliwości pojawiają się przy niemal każdej zmianie pieluszki. Nie trudno się dziwić, wszak dziecko nie powie, że jest mu niewygodnie. A do tego wielorazówka różni się od pieluszki jednorazowej.

Po czym poznać, że pieluszka wielorazowa jest dobrze założona i dopasowana?

Pisząc ten tekst, zakładam, że Twoja pieluszka dobrana jest do dziecka: dla noworodka wybrałaś pieluszkę typu new-born, a dla dziecka o wadze 4 kg i więcej – pieluszkę typu one-size. Dla najstarszych dzieci polecam otulacze w rozmiarze XL.

Problem rozmiaru mamy więc rozwiązany.

 Zakładając pieluszkę wielorazową i mając na uwadze jej poprawne założenie, warto zwracać uwagę na 2 punkty.

 

1. Dopasowanie rozmiaru, czyli na długość i szerokość

Pieluszka wielorazowa to pieluszka, która rośnie wraz z dzieckiem. Oznacza to, ni mniej ni więcej, że pieluszkę można dopasować do rozmiaru naszego dziecka. Powiedziałabym nawet – należy dopasować! Pieluszkę dopasowujemy zarówno na długość w kroku, jak i na szerokość w pasie.

Pieluszkę skracamy na długość, tak, aby nic nie wisiało między nogami dziecka. Staramy się to zrobić maksymalnie, wykorzystując dostępne napki.

Pieluszkę zapinamy w pasie na tyle, aby pieluszka przylegała do ciała dziecka. Zapięcie w pasie możemy przyrównać do zapinania paska we własnych spodniach. Czasami rodzice odczuwają strach przed dopasowanym zapięciem pieluszki w pasie. Tymczasem jak wyobrazimy sobie własne zapinanie paska – to mimo jego ścisłego przylegania zwykle nie odczuwamy dyskomfortu. Tak jest też z dzieckiem. Pieluszka powinna być zapięta tak, by dopiero odchylając jej górną część można było do pieluszki włożyć 2 palce.

Kiedy odpowiednio zapniemy pieluszkę na dziecku, na jego nóżkach ściśle będą przylegać gumki. Ściśle, czyli ani za luźno, ani za ciasno.

Jeśli zakładamy pieluszkę, dziecko jest zadowolone, nie płacze, nie widać że go boli – to powstałe ewentualnie odgniecenia nie są niczym niepokojącym. 

2. Wygoda dziecka

Zapinając pieluszkę na dziecku, warto mieć na uwadze jego wygodę. Gumki wprowadzamy głęboko w pachwinki dziecka. Dbamy również o to, by pieluszka była zapięta tuż nad kością krzyżową, i nie wchodziła przesadnie wysoko na plecki.

W miarę możliwości zadbajmy również o to, by dziecko nie miało dużego odwłoka pieluszkowego i grubej warstwy wkładów między nogami. Czyli dobieramy odpowiedni wkład chłonny.

Po czym poznać, że pieluszka wielorazowa jest dobrze założona i dopasowana?

W prawidłowo zapiętej pieluszce, mikropolar i wkłady chłonne są schowane i nie wystają.

W prawidłowo zapiętej pieluszce dziecku jest wygodnie i minimalizujemy możliwość przecieków.

W prawidłowo zapiętej pieluszce dziecku dziecko jest zadowolone i nie odczuwa dyskomfortu.Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1182 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
bardzo dobra firma fachowa obsluga.
2024-05-10
Wszystko szybko i sprawnie mimo trwającego TPW
pixel