Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co zrobić, żeby szybko wyczyścić pieluszkę wielorazową z kupy?

2019-01-09
Co zrobić, żeby szybko wyczyścić pieluszkę wielorazową z kupy?

O ile samo pranie pieluszek wielorazowych nie wydaje się przesadnie trudne – w końcu nie różni się wiele od prania ubrań - o tyle proces usuwania kupki z pieluszki może budzić pewne wątpliwości. Co zrobić, żeby szybko wyczyści pieluszkę wielorazową z kupy?

 

Co zrobić, żeby szybko wyczyści pieluszkę wielorazową z kupy?

 

Kupka kupce nierówna. Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym, i te starsze z rozszerzaną dietą, najczęściej robią kupki o konsystencji stałej, zbitej i łatwo usuwalnej. Kupkę chwytamy w garść np. przez papier toaletowy, albo „wysypujemy” z pieluszki wprost do toalety. Gdy dziecko jest na diecie mlecznej karmione mlekiem mamy, albo w przypadku gdy brzuszek oswaja się z nowymi pokarmami, lub w trakcie biegunki, kupka jest zwykle dość płynna i rozbryzgująca się. I taka kupka nastręcza pewna strunociąg w usuwaniu. Jak sobie to ułatwić?

 

Niezastąpione papierki jednorazowe

Jednym ze sposobów na szybkie usuniecie kupki jest zastosowanie papierków jednorazowych:  bibułek kukurydzianych lub bambusowych. Bibułkę umieszczamy wewnątrz pieluszki i gdy dziecko zrobi kupkę, nieczystości wraz z bibułką wyrzucamy do kosza (lub do kanalizacji – ale uwaga: jeśli kanalizacja jest stara może przyczynić się to do jej zatkania). Bibułki są biodegradowalne także nie szkodzą środowisku i pomagają w usunięciu kupki. Dodatkową zaletą bibułek kukurydzianych jest to, że odciągają wilgoć od skóry dziecka, dając odczucie względnej suchości. Bibułki nie rozmakają się i nie rwą jak np. papier toaletowy czy chusteczki higieniczne (których nie polecamy do stosowania).


 

Drugim sposobem jest użycie... łyżki 

Oczywiście takiej, która będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie do usuwania kupki. Taką łyżka wygrzebujemy kupkę z pieluszki i wyrzucamy do toalety. Łyżkę warto podpisać, albo trzymać w miejscu, w którym nikt nie weźmie jej do celów innych niż usuwanie kupki. Możemy też użyć łopatki bądź podobnego narzędzia. Jeśli zostaną na pieluszce stałe cząstki nieczystości, należy spłukać je pod silnym strumieniem zimnej wody*, gdyż nie ulegają one rozpuszczeniu w wodzie podczas prania. 

 

Trzeci sposób to praca przy użyciu papieru toaletowego
 Zbieramy nadmiar nieczystości papierem toaletowym, a pozostałości spłukujemy pod silnym strumieniem wody*, aby pozbyć się stałych cząstek. 

 *jeśli posiadamy bidetkę, nieczystości możemy spłukać bezpośrednio do toalety


Warto podkreślić, że kupka noworodka i dziecka które odżywia się tylko i wyłącznie mlekiem matki rozpuszcza się w wodzie podczas prania, a więc nie zapycha filtra pralki. Zatem nie musimy wogóle spłukiwać mlecznych kup z pieluchy, chyba że mamy taką chęć. Tak zabrudzoną pieluszkę, podobnie jak tylko zmoczoną,  można odrazu włożyć do worka pul lub wiaderka, w którym pieluchy będą czekały na pranie max 3 dni.  Pamiętajmy tylko o nastawieniu szybkiego 15- minutowego prania bądź płukania z wirowaniem (max 1000 obr) przed praniem zasadniczym, aby nasze pieluszki nie prały się w siuśkowo-kupowej zupie. 

 

Co zrobić, żeby szybko wyczyści pieluszkę wielorazową z kupy: krok po kroku?

  • nieczystość wrzuć do toalety – bezpośrednio lub z pomocą jednorazowych wkładek do pieluszek do tego przeznaczonych;

  • jeśli trzeba pomóż sobie przy użyciu łyżki (przeznaczonej tylko do tego);

  • jeśli to konieczne – zapierz pieluszkę przy użyciu zimnej wody.


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1181 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
bardzo dobra firma fachowa obsluga.
2024-05-08
Super produkty i ekspresowa wysyłka
pixel