KUKURYDZIANE Jednorazowe bibułki/papierki do pieluszek (100 listków)
Ułatwiają utrzymanie pieluszki w czystości
Zobacz, jak działają bibułki kukurydziane i wkładki sucha pupa:
Biodegradowalne
Bibułki Pupus jako jedyne utrzymują pupę dziecka suchą!
Umieść bibułkę na pieluszce wielorazowej tuż przy pupie dziecka. Zużyty papierek należy wyrzucić do kosza. Przy mniejszych dzieciach bibułkę możesz przeciąć na pół, ale nie składaj jej, gdyż może to utrudnić przepuszczanie wilgoci. Uwaga - nie wrzucaj papierków do toalety jeśli masz wąskie, stare lub zniszczone rury!
Koniec z zapieraniem! :-)
Rozmiar jednej bibułki: 30x14cm (niestety przez pomyłkę producenta są trochę za szerokie, polecamy przycinanie, żeby nie wystawały za pieluszkę)
Wkładki ulegają biodegradacji (100% skrobia kukurydziana) i mogą być wyrzucane bez szkody dla środowiska. Jedno opakowanie/rolka zawiera 100 papierków.
Czytając niektóre komentarze mam wrażenie, że są o zupełnie innym produkcie! Te bibułki są świetne, absolutnie nie za wąskie tylko w sam raz - miałam bibułki innych firm (w tym bardzo polecanej w świecie wielo) i tamte są tak szerokie, że nie wiem jak je upchnąć w pieluszce. Te pasują idealnie. Nic nam się też nie roluje i nie nasiąka. Te zdecydowanie bardziej mi odpowiadają niż bambusowe, które trudno ułożyć przez to, że są zbyt miękkie. Polecam, moim zdaniem to najlepsze bibułki.
Na obecną chwilę lepiej sprawdzają nam się bibułki bambusowe, ponieważ przez te kukurydziane kupka przechodzi i brudzi pieluszkę. Wrócimy do nich kiedy kupki będą bardziej stałe.
Zaopatrzyłam się w trzy rolki bibułek bambusowych, po czym zaczęłam oglądać filmy z Youtube firmy Pupus, gdzie wytłumaczone było dlaczego to akurat kukurydziane są takim fenomenem. Nie mogło ich u mnie zabraknąć wiedząc, że dziecko nie będzie czuć mokrego.
Stosuję przy pieluszkach tetrowych,skóra maluszka pozostaje sucha, przy mniejszych kupkach wystarczy wyrzucić do toalety i po sprawie, większe niestety też są na pieluszkach.
Bardzo chłonne bibułki,świetnie spełniają swoją rolę.Jedyny minus to szorstkość,ale nie ma ona wpływu na jakość.Duży plus za biodegradowalność.Godne polecenia
Bibułki mają tylko jedną wadę: przy noworodku szybko się kończą. Znacząco zmniejszają czas wstępnego oczyszczania pieluszki (przed wrzuceniem do pralki). Doceniam możliwość spłukiwania w toalecie.
Bibułki zastapiły u nas bambusowe, wydają sie sztywniejsze, my rozcinaliśmy dla naszego 2 miesięcznego szkraba. Super ze można splukiwac je w toalecie!
Dostałam kilka papierków od Pani od której odkupywałam pieluchy, więc nie zwróciłam uwagi, że te są takie wąskie! Tamte były ok, sprawdzały się, a te takie wąziutkie! I kupiłam aż 200. No nic zaczekają na drugiego :) Jak uda im się nie zwinąć i coś złapać, to są bardzo skuteczne, tylko ta szerokość...
Pozostają suche, gdy dziecko nasiusia. Jednak gdy moje 5-miesięczne dziecko zrobi kupę, i tak trzeba ją spierać przy brzegach pieluszki, ponieważ bibułki są za wąskie. Spróbuję użyć jednocześnie bambusowej (bo szeroka) i kukurydzianej (dla suchości); jeśli eksperyment nie wypali, z tych w ogóle zrezygnuję.
Mimo że używam bibułek u miesięcznego dziecka, które ma płynne kupki, to często udaje się ochronić wkład przed małymi kleksami i wtedy nie muszę czyścić wkładu :) Używam ich na zmianę z wkładami z polarku.
Bibułki dość dobrze "wyłapują' kupkę, jednak trochę się zwijają i nieraz trzeba zapierać wkład. Szkoda, że nie są odrobinę szersze. Ogólnie bardzo pomocne i godne polecenia.
Niestety przy miesięcznym dziecku mało pomagają w "łapaniu kupy". Pieluszkę dalej trzeba zapierać. Mam jednak nadzieję, że za kilka miesięcy będą spełniać swoją rolę
Świetny produkt. Sprawdza się także przy mlecznych kupkach, zdecydowanie niwelując zabrudzenie pieluch (znakomicie wyłapuje grudki, przepuszcza niewiele rzadszej zawartości). Nie ma już potrzeby przepierania każdej zdjętej pieluchy - a u maluszka na piersi prawie w każdej jest kupka :-)
Bibułki to świetny pomysł żeby nie męczyć się przy usuwaniu kupki z pieluszki i zapieraniu. Wypróbowałam bibułki celulozowe i kukurydziane i każda ma swoje plusy i minusy. Kukurydziane są sztywniejsze i mniej miłe w dotyku ale za to się nie zwijają i pozostają zawsze suche, a przede wszystkim są sporo tańsze. Celulozowe są miękkie i miłe w dotyku ale bardziej się zwijają i robią się mokre, a poza tym są sporo droższe.
Bardzo pomocne przy usuwaniu grubszych zabrudzeń a co dla mnie ważniejsze zabezpieczają pieluchy z mikropolarem przed zatłuszczeniem kremem do pupy. Niestesty czasami trochę się skręcają w pieluszcze ale utrzymują przy tym zawartość i nie są mokre. Plus że można wrzucić do sedesu
Nie wyobrażam sobie wielopieluchowania bez tych papierków. Próbowałam już bibułek kilku marek i te są moim zdaniem najlepsze- delikatne i cienkie- nie odznaczają się na skórze, nie zwijają przez co nic nie wychodzi na pieluszkę. Dla mojego 7miesięczniaka są na tyle duże, ze dzielę je na pół, co pozwala korzystać z nich dwa razy dłużej. Kładę je też na dnie nocnika, dzięki czemu nie zabrudza go "grubsza sprawa" ;)
Bibułki kukurydziane wypadają najsłabiej w porównaniu z celulozowymi i bambusowymi. Są bardzo cienkie, wręcz przezroczyste i mało elastyczne, takie po prostu mało przyjemne w użytkowaniu.
Jestem bardzo zadowolona z bibułek. Możliwość łatwego wrzucenia "grubszej zawartości" pieluszki prosto do toalety jest bardzo wygodna, a brak bibułek (czyli czyszczenie pieluszki np. łyżką) zniechęciłby mnie do korzystania z pieluszek wielorazowych.
Produkt warty polecenia. Rzeczywiście najlepiej wkładać je do pieluszki tylko jeśli przeczuwamy, że szykuje się "grubsza sprawa", bo gdy zawilgną są dla dziecka niewygodne. Nas już nie raz uratowały :)
Co do nasiakania moczem to zgadzam się nasiakaja, ale miałam juz papierki z wszystkich firm i te są najlepsze. Najmieksze oraz najlepiej zatrzymują kupkę,nawet rzadsza. Polecam
Niestety moim zdaniem jest to nietrafiony produkt. Może i zatrzymuje częściowo kupkę, ale nasiąka moczem strasznie i nawet jeśli dziecko zrobi tylko trochę siusiu ma przy pupie mokrą szmatę. Poza tym strasznie się roluje i skręca w pieluszce. Rzadko zostaje na swoim miejscu. O wiele bardziej polecam wielorazowe z mikropolaru.
Te bibułki są świetne! Mam porównanie z innymi i te naprawdę działają :) Wystarczy razem z kupką wrzucić do toalety i pieluszki nie trzeba już przepierać. Trzeba tylko pamiętać przy zakładaniu, żeby nie wystawała z pieluszki, bo po niej przesiąka wilgoć na ubranko.
O ile samo pranie pieluszek wielorazowych nie wydaje się przesadnie trudne – w końcu nie różni się wiele od prania ubrań - o tyle proces usuwania kupki z pieluszki może budzić pewne wątpliwości. Co zrobić, żeby szybko wyczyści pieluszkę wielorazową z kupy?
Pewnym wyzwaniem w używaniu wielorazówek jest ich używanie poza domem. Pojawia się podstawowa kwestia: co zrobić ze zużytą pieluszką. Pakowanie ją w worek foliowy, aby dowieść do domu, wydaje się sprzeczne z ideą wielorazowości. Co zatem w zamian?
Jak wygląda pieluchowanie wielorazowe półrocznego niemowlaka? Co sprawdza się w dzień, a co nocą? Jak używa nam się wielorazówek? Które wkłady sprawdzają się najlepiej?
Kiedy kompletujemy asortyment do pieluchowania wielorazowego, poza otulaczami, kieszonkami i ogromnym wyborem wkładów, możemy dołożyć również 2 wydawałoby się niepozorne rzeczy: wkładki „sucha pupa” i bibułki kukurydziane. Czym one są i jak działają?