Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluszki wielorazowe vs jednorazówki

2023-03-01
Pieluszki wielorazowe vs jednorazówki

Pieluchy wielorazowe mają szereg zalet i walorów, które przemawiają za ich stosowaniem. Pieluchy jednorazowe również są chwalone, jednak wg nas to pieluchy wielorazowe wygrywają ten pojedynek. Które wybrać i dlaczego wielorazówki?

Pieluchy wielorazowe – kontra jednorazówki: zdrowie

Pieluchy wielorazowe i wkłady wykorzystywane do nich wykonane są z różnych materiałów: bambusa, bawełny, mikrofibry, mikropolaru, PUL, coolmaxu. Pieluszki wyprane w wybranych przez nas proszkach czy płynach nie uczulają, nie powodują odparzeń na skórze dziecka. Nie posiadają w sobie substancji, która ma za zadanie związać wilgoć, a jednocześnie często wywołuje uczulenia. Wielorazówki są przewiewne – co jest ważne np. w czasie upałów, gdy dzieciom jest gorąco, a jednorazówki zaparzają i powodują fatalne odparzenia. Pieluszki wielorazowe to pieluszki bez chemii, pieluszki przewiewne, pieluszki wspierające zdrowie.

 

Pieluchy wielorazowe – kontra jednorazówki: ekologia

Pieluszki wielorazowe mają zdecydowaną przewagę nad jednorazówkami, bo – nie generują śmieci. Dodajmy tony śmieci. Cały okres pieluchowania, gdy wykorzystywane są jednorazówki daje tonę zbędnych odpadków. Odpadków, które będą zalegać setki lat. Już mała kolekcja pieluszek wielorazowych starcza na cały okres pieluchowania, a ponad to może być potem sprzedana, albo wykorzystana przy rodzeństwie.

Pieluchy wielorazowe – kontra jednorazówki: ekonomia

I w tym miejscu wielorazówki mają zdecydowana przewagę, bo przynoszą realne oszczędności, które liczymy w setkach a nawet w tysiącach złotych. Napisaliśmy o tym bardzo obszerny artykuł, który znajdziecie w tym miejscu: https://pupus.pl/Czy-uzywanie-pieluszek-wielorazowych-sie-oplaca-blog-pol-1503652590.html

 

Pieluchy wielorazowe – kontra jednorazówki: walory estetyczne

I tu też wielorazówki kontra jednorazówki wygrywają. Piękne wzory, kolory, każda kobieta na pewno doceni, bo wielorazówki cieszą oko. Są śliczne. 

Bo przewijanie nie musi nam się kojarzyć tylko z uciążliwą czynnością. Z wielorazówkami to jest przyjemne zadanie.

 

Wielorazówki wygrywają z jednorazówkami, bo są rozwiązaniem:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1200 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Wszystko super! Można się bez problemu dogadać jeśli jest taka potrzeba :)
2024-06-04
Sprawna usługa
pixel