Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Witamy Was!

2015-03-10
Witamy Was!

Decydując się na pieluszkowanie wielorazowe lub jednorazowe wybieramy pewien rodzaj komfortu a z innego rezygnujemy. Dlaczego? Dlatego, że stosując pieluszki wielorazowe polegamy na swojej systematyczności, a stosując pieluszki jednorazowe także polegamy na swojej systematyczności ale ta manifestuje się w inny sposób. Wybieramy to, co jest dla nas dogodne i komfortowe, co widać w regularnie powtarzanym schemacie: kup – zużyj – wyrzuć lub kup – użyj – upierz – użyj – upierz itd.

Czy wolimy pamiętać o systematycznym kupowaniu i stałej kontroli wydatków czy o systematycznym praniu i korzystaniu z rzeczy? Nie ma jednej odpowiedzi i dlatego cieszę się z danej mi możliwości wyboru.

 

2014-10-16

 

Dla naszych rodziców pieluszka wielorazowa nie była wyborem lecz uciążliwą codziennością, wielogodzinną walką z pełną mydlin Franią, metrami schnącej tetry, cudem pozyskaną „spod lady” ceratą. Obecnie młodym matkom pieluszki jednorazowe kojarzą się z wygodą ale niekiedy zwiększają dyskomfort. Młode mamy poszukują oszczędności i rozwiązań bardziej łaskawych dla domowego budżetu, szukają na forach internetowych wsparcia i rozwiązań w walce z odparzeniami, alergiami, wysypkami. Kierują się modą, realizują swoje potrzeby i marzenia związane z nowonarodzonym dzieckiem.

Sposób i cel korzystania z pieluszek jednorazowych i wielorazowych w zasadzie jest taki sam. Zakładamy na pupę dziecka czystą pieluszkę, zdejmujemy ją gdy jest brudna, zakładamy nową czystą pieluszkę itd. Postępujemy tak przez pierwsze dwa, a nawet dwa i pół roku życia dziecka. Jest to czynność, której powtórzenia kilkanaście razy w ciągu doby nie unikniemy (o ile nie zastosujemy naturalnej higieny niemowląt). Im starsze dziecko tym zużytych pieluszek jest coraz mniej, ale jest to nadal artykuł higieniczny pierwszej potrzeby. Wybór między pieluszką wielorazową a jednorazową jest sprawą indywidualną, kierują nami różne względy – wygoda, koszty, ochrona środowiska, względy zdrowotne, styl życia i jeszcze wiele innych.

 

2014-10-16

 

Dzisiejszy wpis otwiera pieluszkowego bloga. Nowe artykuły będą pojawiać się co 10 dni – zawsze 1go, 10go i 20go każdego miesiąca. Przyjrzymy się dokładnie poszczególnym pieluszkom, wkładom, akcesoriom, środkom czystości. Podzielimy się tutaj naszym doświadczeniem i wiedzą. Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie towarzyszyć nam w prowadzeniu bloga, wyborze tematów, jeśli będziecie dzielić się z nami swoim doświadczeniem w pieluszkowaniu, rodzicielstwie ekologicznym i ekonomicznym.

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Suuuuper! Bardzo dziękuję! Majtochy treningowe dały radę. Syn ZAAKCEPTOWAŁ w końcu jakieś gacie!!! I czuje mokre. Mam czas, aby zmienić majtoszki, a spodnie dalej suche. Oczywiście jak się przegapi to w końcu przemaka, ale wiadomo. Normalne :-)
2024-05-18
bardzo dobra firma fachowa obsluga.
pixel