Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zalety pieluszek wielorazowych

2017-09-07
Zalety pieluszek wielorazowych
Kiedy oznajmiam: rodzinie, znajomym, przyjaciołom, że moje dzieci korzystały z wielorazowych pieluszek, często spotykam się z ogromnym zdziwieniem. Towarzyszą temu pytania: „Naprawdę? Pierzesz pieluchy? Dalej korzystasz z tetry? Po co? Chce Ci się?” No, właśnie – i owszem: chce mi się, bo pieluszki wielorazowe mają mnóstwo zalet i wg mnie w batalii jednorazówka – wielorazówka wypadają o wiele lepiej. Zalety pieluszek wielorazowych są naprawdę bardzo liczne.
Zalety pieluszek wielorazowych
 1. Są bezpieczne: nie zawierają szkodliwej chemii, nie uczulają, nie są bielone chlorem.

  Pieluszki wielorazowe są wykonane z bezpiecznych dla skóry dzieci materiałów. Przede wszystkim – w przeciwieństwie do wielu jednorazówek nie zawierają w sobie żadnych środków chemicznych, których celem jest pochłanianie wilgoci, a które to właśnie często uczulają. Pieluszki wielorazowe, a właściwie wkłady chłoną wilgoć tak jak materiał na ubrania. Oczywiście – ich chłonność jest daleko większa niż ubrań. Materiały z których wykonane są pieluszki wielorazowe i wielorazowe wkłady chłonące nie są bielone chlorem. To bardzo ważne dla zdrowia naszych dzieci. W wyniku bielenia chlorem wewnątrz pieluchy mogą pozostawać szkodliwe substancje, które nie są obojętne dla zdrowia dzieci. A trzeba mieć na uwadze, że szereg popularnych jednorazówek właśnie w ten sposób jest wybielane!

 

 1. Pieluszki wielorazowe – nie odparzają i nie przegrzewają.

  Myślę, że największą niechęć do stosowania wielorazówek wzbudzają mit i błędne przekonanie, że pieluszki wielorazowe powodują odparzenia. Przede wszystkim współczesne pieluszki wielorazowe są wykonane z materiałów, które „oddychają” tzn. pozwalają przechodzić parze wodnej na zewnątrz. Czy to jest materiał PUL (czyli poliester laminowany), wełna – one mają właściwości oddychające. Jednocześnie właściwości tych materiałów są niesamowite, bo nie przepuszczają wilgoci – czyli działają tak, jak spodziewamy się po pieluszce. Stosując pieluszki kieszonki, albo wkładki typu „sucha pupa”, lub wkładki obszyte mikropolarem – wilgoć jest odciągana od skóry dziecka. Dziecko ma sucho.
  Co ważne – szczególnie dla chłopców: pieluszki wielorazowe nie przegrzewają ciała dziecka (u chłopców jąderek). Nigdy pieluszki wielorazowe nie są tak szczelne jak jednorazówki. Dzieci naprawdę mają w nich przewiew i dobrze się w nich czują.
   
 2. Są ekologiczne.

  Pieluszki wielorazowe są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska niż jednorazówki. Przede wszystkim na cały okres pieluchowania używamy tego samego zestawu pieluszek. Pieluszki nie lądują w koszu na śmieci – tylko cały czas są używane (podobnie do ubrań). Kiedy mamy drugie, czy kolejne dziecko – te same pieluszki używamy nadal. To zdecydowanie bardzo ekologiczne rozwiązanie, w duchu zero-waste. Po zakończeniu pieluchowania – pieluszki możemy sprzedać. Tymczasem w przypadku jednorazówek – każda zużyta pieluszka ląduje w koszu na śmieci. O ile nie wybierzemy pieluszek ekologicznych – to pieluszki jednorazowe należą do tych śmieci bardzo uciążliwych, czyli rozkładających się przez kilkaset lat. Pojedyncze dziecko – przez około 2 lata pieluchowania produkuje 1,5 tony śmieci! To przeraża – naprawdę.
   
 3. Są ekonomiczne.

  Wiele osób to potwierdziło – pieluszki wielorazowe są zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż nawet najtańsze jednorazówki. I przez czas pieluchowania przynoszą faktyczną oszczędność dla budżetu domowego. Na jednym dziecku może to przynieść około 1,5 – 3 tysięcy oszczędności, a ta zwiększa się, jeżeli pieluchujemy wielorazowo kolejne dzieci. To naprawdę się opłaca. Polecamy nasz artykuł na temat oszczędności na pieluchowaniu.

   

 4. Pieluszki wielorazowe sprzyjają poznawani fizjologii Twojego dziecka.

  Dzięki pieluszkom wielorazowym bardzo dokładnie kontrolujesz co i w jakiej ilości zrobiło Twoje dziecko. Ponadto – pieluszki wielorazowe przewija się często, dzięki czemu dziecko dosłownie nie siedzi w swoim siusiu i kupce.
   
 5. Pieluszki wielorazowe sprzyjają szybszemu odpieluchowaniu się.

   
 6. Pieluszki wielorazowe są miękkie i wygodne. Nie pachną/śmierdzą chemią.

  Kiedy jeszcze nie wiedziała o istnieniu wielorazówek jedna z rzeczy, która najbardziej odrzucała mnie od przewijania był nieprzyjemny, chemiczny zapach jednorazówek. Szczerze – to było coś potwornego i trudnego do wytrzymania. Najpierw myślałam, że to może zapach sterylizacji tych pieluch, ale szybko zweryfikowałam informacje: pieluchy jednorazowe wcale nie są sterylizowane. Ten zapach to środki chemiczne obecne wewnątrz pieluchy. W wielorazówkach tego nie ma. I to naprawdę poprawia komfort użytkowania – zarówno dla mnie jak i dziecka.
  Pieluszki są miękkie – nie szeleszczą. Są wygodne – odpowiednio uszyte są bezpieczne dla dziecięcych bioderek. Pełen komfort.
   
 7. Są kolorowe i ładne.

  To argument estetyczny – ale dlaczego go nie przytoczyć: pieluszki wielorazowe cieszą oko. Są ładne: mają bajeczne wzory i kolory. Skoro dla dzieci wybieramy ładne ubranka, dlaczego i nie pieluszki?
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1182 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Super produkty i ekspresowa wysyłka
2024-04-17
Bardzo szybka i sprawna współpraca
pixel