Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluchy wielorazowe: jak używać?

2018-10-01
Pieluchy wielorazowe: jak używać?

Pieluchy wielorazowe wydają się być przeżytkiem minionej epoki. Kto nie słyszał narzekań pokolenia naszych dziadków i rodziców na używanie pieluch tetrowych, konieczności ich gotowania i prania? Jednak nowoczesne pieluszki wielorazowe zmieniły się zdecydowanie: zmienił się materiał, z którego są wykonane, wygląd, estetyka. Tylko funkcja – wciąż ta sama. Używanie pieluszek wielorazowych jest stosunkowo proste, i pokosiłabym się nawet o stwierdzenie, że przyjemne: zarówno dla dziecka, jak i opiekuna.

 

Pieluchy wielorazowe

W naszych licznych publikacjach na blogu opisywaliśmy rodzaje pieluszek wielorazowych Jeśli masz problem z zobaczeniem różnicy między otulaczem, kieszonką, pieluszką all-in-one – to odsyłam Cię do następującego tekstu: https://pupus.pl/Kieszonka-i-otulacz-blog-pol-1501716387.html

W tym artykule skupmy się na samej kwestii używania pieluszek wielorazowych.

 

Pieluchy wielorazowe: jak używać? Krok po kroku, czyli coś dla bystrzaków.

 1. Zakupienie lub pożyczenie pieluszek wielorazowych

  Aby używać pieluszki wielorazowe – warto je... posiadać. Można kupić nowy zestaw pieluszek, można skorzystać z kupna z drugiej ręki. Co ciekawe – pieluszki wielorazowe można również wypożyczyć w pieluchotekach. Każde większe miasto posiada pieluchotekę, gdzie, za drobną opłatą, można wypożyczyć różne rodzaje pieluszek. Dzięki temu łatwo przetestować, który model będzie odpowiedni i najbardziej właściwy dla nas i dla dziecka.

 

 1. Załóż pieluszkę na dziecko

  Aby pieluszka dobrze działała, powinna być odpowiednio dopasowana. Zwróć szczególnie uwagę na:

  - dopasowanie rozmiaru pieluszki do wagi i wielkości dziecka;

  - dopasowanie pieluszki na szerokość w pasie;

  - dopasowanie pieluszki na długość, czyli odpowiednie skrócenie lub wydłużenie pieluszki;

  - wciśnięcie gumek głęboko w pachwinki.

 

Jak poprawnie dopasować pieluszkę opisaliśmy w naszym tekście: https://pupus.pl/Po-czym-poznac-ze-pieluszka-wielorazowa-jest-dobrze-zalozona-i-dopasowana-blog-pol-1519249582.html

 

 1. Poczekaj, aż dziecko zrobi siusiu i/lub kupkę

  Założyłaś pieluszkę? To teraz czas na podziwianie kolorowej pieluszki. Śliczne są wielorazowe pieluszki, prawda? Uważaj – to naprawdę wciąga i chce się mieć więcej, i więcej kolorowych wzorów. Pieluszki sprzyjają poznawaniu fizjologii dziecka: stosunkowo łatwo nauczyć się wyłapywać momenty, w których dziecko załatwia swoje potrzeby. Jeśli to zrobi – czas na zmianę pieluszki.

   

 2. Zdejmij pieluszkę z dziecka

  Zużytą wielorazówkę zdejmujemy, dziecko myjemy i zakładamy czystą pieluchę wielorazową.

   

 3. Przechowaj pieluszkę do czasu prania

  Zużytą pieluszkę wsadzamy np. do wiaderka na brudne pieluchy, aby zaczekała na pranie. Jeśli pieluszka „oberwała” dwójką (czyli dziecko zrobiło kupkę) – to usuń kupkę do toalety, i możesz pieluszkę wstępnie zaprać w zimnej wodzie. W usuwaniu większych zabrudzeń pomagają jednorazowe bibułki kukurydziane lub bambusowe.

   

 4. Wypierz i wysusz pieluszkę

  Kiedy zbierze się odpowiednia dla Ciebie ilość zabrudzonych pieluszek wielorazowych – czas na ich pranie. Dokładny przepis prania znajdziesz w tekście: https://pupus.pl/Brudna-robota-czyli-o-praniu-pieluszek-blog-pol-1501744660.html

   

 5. Ponownie załóż pieluszkę na dziecko

  Wyprana i wysuszona pieluszka może być ponownie użyta. Po pewnym czasie zobaczysz jak używanie wielorazowych pieluszek przynosi oszczędności finansowe, ale też mniejsza ilość śmieci, a dla mam kochających piękno – daje wspaniałe walory estetyczne. O prozdrowotnych nie wspominając.

 

Polecamy też spojrzeć na naszą infografikę, która dokładnie, prosto i przystępnie opisuje, jak używać pieluszki wielorazowe: https://pupus.pl/Pranie-pieluch-infografika-blog-pol-1531295670.html

Używanie pieluszek wielorazowych nie jest trudne Wystarczy kilka dni, aby nabrać wprawy i pewności, oraz znaleźć swoją rutynę w cyklu użycia pieluszki.

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1193 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
Wszystko jak najbardziej ok.
2024-05-22
Suuuuper! Bardzo dziękuję! Majtochy treningowe dały radę. Syn ZAAKCEPTOWAŁ w końcu jakieś gacie!!! I czuje mokre. Mam czas, aby zmienić majtoszki, a spodnie dalej suche. Oczywiście jak się przegapi to w końcu przemaka, ale wiadomo. Normalne :-)
pixel