Darmowa dostawa od 190,00 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto używać wielorazówek

Pieluszki wielorazowe są...


EKONOMICZNE! 
Przyjście na świat długo wyczekiwanego maleństwa może poważnie nadwerężyć domowy budżet. Wózek, pieluszki, chusteczki, ubranka... ta lista ciągnie się dużo dalej. Wygląda na to, że najmniejszy członek naszej rodziny ma największe potrzeby!
Wymagania Twojej pociechy nie zawsze muszą poważnie uszczuplić Twoje finanse. Wielorazowe pieluszki spisują się w tej kwestii na medal.
Do czasu aż Twoje dziecko nauczy się korzystać z nocnika, zmienisz mu pieluszkę przynajmniej 4000 razy! Czy naprawdę razem z brudną pieluchą chcesz wyrzucać swoje ciężko zarobione pięniądze?
Policzmy: koszt jednej pieluszki to 70gr
0,7zł*4000 = 2800zł!
Pieluszki wielorazowe wymagają oczywiście wkładu początkowego, ale możesz go zmniejszyć kupując pieluszki one-size, rosnące razem z dzieckiem. Ponadto pamiętaj, że w tych samych pieluszkach będą chodzić wszystkie Twoje dzieci!


EKOLOGICZNE! 
Jeśli jesteś ekologicznie świadomą osobą, używanie pieluszek wielorazowych powinno znajdować się na szczycie Twojej eko-listy. Dzięki 'wielorazówkom' redukujesz ilość produkowanych śmieci oraz chronisz swoje maleństwo przed działaniem toksycznych substancji.
Pieluszki jednorazowe zawierają 200 różnych składników chemicznych! Producenci nie chcą podawać dokładnego składu pieluszek, zasłaniając się tajemnicą handlową, wiemy jednak, że w jednorazówkach mogą znajdować się substancje takie jak: Ksylen i Etylobenzen, Toluen, TBT, Benzol (substancja rakotwórcza obecna w żelu absorbującym), Furan i dioksyny (związki wysoko toksyczne, także rakotwórcze). Nie wiemy, które z nich znajdują się w wybranej marce pieluch.
Pieluszki rozkładają się 300 do 500 lat, czyli będą "towarzyszyć" nie tylko naszym dzieciom, ale także wnukom i prawnukom... Każde odpieluszkowane dziecko zostawia za sobą 1,5-tonową górkę pieluch, zetnie przynajmniej 3 dorosłe sosny (celuloza), 
zużyje 8 razy więcej nieodnawialnych surowców, 3,5 razy więcej energii i 2,3 razy więcej brudnej wody (w procesie uzdatniania celulozy). Rocznie, tylko w Polsce, na wysypiskach ląduje ok. 260 tysięcy ton pieluch, a polskie maluszki zużywają ich około 5 mln dziennie.
Do Ciebie należy wybór: 4000 pieluch na wysypisku czy 24 suszące się w Twojej łazience.


WYGODNE! 
Pieluszki otulają pupę dziecka przynajmniej przez pierwsze dwa lata jego życia, dlatego wybór właściwych pieluch jest tak istotny. Na szczęście, sprawdzone pieluchy wielorazowe zapewniają Twojemu maleństwu maksymalny komfort, bez względu na ich rodzaj!
Wielorazówki zrobione są z różnych materiałów: bawełna, bambus, konopie oraz PUL to najpopularniejsze tkaniny, miękkie i bezpieczne dla pupy niemowlęcia. Wewnętrzna strona pieluchy wykonana jest zwykle z mikropolaru, który skutecznie odprowadza wilgoć do wnętrza pieluchy. Dla szczególnie wrażliwych pup polecany jest jedwab, a papierowe wkładki okazują się niekiedy być wygodniejsze w użyciu. Także otulacze przeszły daleką drogę: ceratkowe majteczki ustąpiły miejsca oddychającym i miękkim otulaczom z PULu lub wełny.
To mit, że pieluszki wielorazowe powodują odparzenia! Wręcz przeciwnie - używając wielorazówek masz znacznie większą kontrolę nad tym, co znajduje się obok pupy Twojego dziecka. Niezwykle często to chemia zawarta w jednorazówkach powoduje odparzenia i alergie.
A co gdy Twoje dziecko stawia pierwsze kroki? Miękkie wielorazowe pieluszki działają jak poduszka, amortyzując pierwsze nieudane próby chodzenia :)


BAJECZNIE KOLOROWE! 
Wszyscy wiemy, że każde dziecko i każda rodzina są inne i dlatego możliwość wyboru, oferowana przez pieluszki wielorazowe, jest taka ważna! Możesz wybierać nie tylko pomiędzy różnymi wzorami, typami i stylami pieluszek, od Ciebie także zależy ile wydasz na pieluszki oraz jaki Twój wybór wpłynie na środowisko.
Tetrowe, formowane, all-in-one - każde dziecko i każdy rodzic znajdzie coś dla siebie! Od wybranego przez Ciebie rodzaju zależy ile wydasz na pieluszki, jak długo będziesz je prać i suszyć oraz jak łatwo będziesz mogła je założyć i zdjąć. W mądrym wyborze pomoże Ci nasz PieluszkoWybieracz!

 

Podziel się swoim komentarzem z innymi
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1154 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-22
Produkt spełnia oczekiwanie
2024-03-12
Wszystko super, chociaż mam wrażenie że na dziecko 4.5k rozmiar S jest przymały.
pixel