Jak prać pieluszki wielorazowe?
- Naturalna Higiena Niemowląt
- Filmy o pieluszkach
- Kalkulator zużycia pieluszek
- Dlaczego warto używać wielorazówek
- Jak prać pieluszki wielorazowe?
- Recenzje
- Zdjęcia dzieci w pieluszkach wielorazowych
- Pytania i odpowiedzi
- Ekologia w Pupus
- Jakie pieluszki wielorazowe wybrać?
- Stripping pieluszek wielorazowych
- Tanie zwroty Pocztą Polską
- Jak odtłuścić pieluszki i wkłady wielorazowe?
- Jak płacić punktami, produkty za punkty
- Dropshipping w sklepie Pupus.pl
Maksymalna temperatura prania PULu i wkładów - do 60 stopni. Wirowanie do 800 obrotów/min.
1. Kup pojemnik na pieluszki (może być to po prostu szczelne wiaderko) i umieść go niedaleko toalety.
2. Jeśli pieluszka jest tylko zamoczona, możesz od razu umieścić ją w wiadrze.
3. Jeśli dziecko zrobi kupę, wrzuć zawartość pieluszki do toalety. Możesz użyć łyżki (przeznaczonej tylko do tych celów!), żeby sobie pomóc. Jeśli pieluszka jest naprawdę brudna, trzeba ją zaprać w zimnej wodzie, gdyż ciepła utrwala plamy. Niezbyt popularnym, ale doskonałym rozwiązaniem jest tzw. bidetka, mocowana z tyłu toalety. Przypomina on prysznic i wykonuje za ciebie całą brudną robotę!
4. Powinnaś mieć tyle pieluszek, żeby pranie robić codziennie lub co drugi dzień. W ten sposób ograniczysz przykre zapachy i nie dopuścisz do rozwoju bakterii.
5. Upierz pieluszki w pralce.
Przed praniem zasadniczym należy ustawić cykl płukania lub dowolny inny najkrótszy cykl w zimnej wodzie, bez dodatku żadnych detergentów. Możesz też wkłady płukać ręcznie od razu po użyciu. Dlaczego wstępne płukanie jest takie ważne? Bez niego pieluszki będą się prać razem z tym, co w nich pozostało ;) Wkłady mogą po pewnym czasie zacząć brzydko pachnieć. Jest to spowodowane zwykle niewłaściwym środkiem piorącym lub brakiem wstępnego płukania. Jeśli zdarzy ci się taka sytuacja, zajrzyj na naszą stronę i przeczytaj o tzw. strippingu, czyli starannym czyszczeniu wkładów. Jednak naszym zdaniem lepiej zapobiegać niż leczyć - czyli płuczemy wkłady przed praniem :)
Nie zapełniaj całego bębna pralki - pieluszki muszą mieć miejsce, zwłaszcza że część z nich to materiały nieprzemakalne.
Pieluszki pierzemy w temperaturze 60 stopni lub 40 stopni z dodatkiem odkażacza do pieluszek (np. Nappy Fresh). Możesz użyć dowolnego proszku do prania, pełną miarkę na daną ilość prania, ważne jednak, żebyś nie dodawała płynu do zmiękczania tkanin (typu Lenor), gdyż zakleja on włókna wkładek i tym samym zmniejsza ich chłonność. Nie używaj płatków mydlanych lub proszków z zawartością mydła powyżej 5%. Zalecamy proszki, a nie płyny do prania, które zawierają zbyt dużą ilość mydła.
W zależności od twardości wody, być może będziesz musiała poeksperymentować z różnymi rodzajami proszków. Upewnij się jednak, że używasz środka, który nie podrażni wrażliwej skóry twojego dziecka.
Pieluszki powinny być odwirowane w maksymalnie 800 obrotach na minutę, żeby nie nadwerężać warstwy nieprzemakalnej.
6. Pieluszki wielorazowe najszybciej schną na słońcu, które dodatkowo wybieli materiał. Jeśli nie możesz suszyć ich na zewnątrz, równie skutecznie wysuszysz je rozwieszone na sznurkach w domu. Wkłady możesz suszyć na kaloryferze.
Nasze pieluszki można także suszyć w suszarce bębnowej na najniższej temperaturze.