Stripping pieluszek wielorazowych
- Naturalna Higiena Niemowląt
- Filmy o pieluszkach
- Kalkulator zużycia pieluszek
- Dlaczego warto używać wielorazówek
- Jak prać pieluszki wielorazowe?
- Recenzje
- Zdjęcia dzieci w pieluszkach wielorazowych
- Pytania i odpowiedzi
- Ekologia w Pupus
- Jakie pieluszki wielorazowe wybrać?
- Stripping pieluszek wielorazowych
- Tanie zwroty Pocztą Polską
- Jak odtłuścić pieluszki i wkłady wielorazowe?
- Jak płacić punktami, produkty za punkty
- Dropshipping w sklepie Pupus.pl
Stripping pieluszek wielorazowych
Jeśli używasz wielorazówek od jakiegoś czasu, z pewnością zauważyłaś, że wkładki, nawet bezpośrednio po wyjęciu z pralki, nie pachną wiosenną świeżością. Zazwyczaj oznacza to, że w tkaninie zgromadziły się złogi z środka piorącego, które trzeba usunąć. Tendencję do gromadzenia złogów mają zwłaszcza wkładki z mikrofibry (czyli także nasze szare wkładki). Oczyszczenie pieluszek nie tylko zlikwiduje zapach, ale także poprawi ich chłonność - a zatem pralki w dłoń i zabierajmy się do strippingu!
Stripping - przede wszystkim gorąca woda
Przed strippingiem upierz pieluszki tak, jak zwykle. Jeśli tego nie zrobisz, gorąca woda może zadziałać wręcz odwrotnie, czyli utrwali złogi. Po praniu wstępnym nie musisz suszyć wkładów, możesz od raz zacząć gruntowne czyszczenie. Strippingować należy jedynie wkłady, gdyż wysoka temperatura może uszkodzić warstwę laminatu w kieszonkach i otulaczach.
Pranie i płukanie, pranie i płukanie...
Umieść wkłady w pralce i ustaw pranie w 60-70 stopniach BEZ żadnego detergentu. Za pomocą latarki sprawdź w międzyczasie, czy na wodzie pojawia się mydlana piana - powinna. Oznacza to, że wkłady się czyszczą, a proszek się z nich wypłukuje. Jeśli twoja pralka pozwala ustawić gorące lub ciepłe płukanie - zrób to. Jeśli nie, ustaw zimne, a następnie powtórz pranie i płukanie. Obserwuj wodę i szukaj piany - prawdopodobnie konieczne będzie dodatkowe pranie.
Ocet i kwasek cytrynowy
Do drugiego prania możesz dodać 4 łyżki kwasku cytrynowego lub ok. 70ml octu. Te substancje w naturalny sposób pomagają usunąć resztki mydła z tkaniny. Ocet spożywczy nie jest wystarczająco silny, by zniszczyć tkaninę, ale poradzi sobie z jej oczyszczeniem. Ponadto kwasek i ocet zapobiegają żółknięciu tkanin, zmiękczają je a nawet niszczą pleśń. I nie obawiaj się - wkładki po wysuszeniu nie będą miały zapachu octu!
Wybielacz - ostatnia deska ratunku
Jeśli gorące pranie nie działa, a wkładki wciąż mają przykry zapach - możesz użyć wybielacza. Dodaj go do gorącego prania a następnie płucz, płucz, płucz! To ważne, ponieważ wybielacz może podrażnić delikatną skórę twojego dziecka.
Jak często?
Stripping warto robić raz na kilka tygodni, aby odświeżyć pieluszki. Na pewno zrób go, gdy wkłady zaczynają brzydko pachnieć.
Pieluszki mimo wszystko warto płukać przed każdym praniem - wtedy stripping będziesz musiała wykonywać znacznie rzadziej. Możesz płukać ręcznie, od razu po zdjęciu pieluszki, lub przed praniem włączyć dodatkowy cykl płukania.
Powodzenia! Czekamy na Twoje komentarze - czy stripping pomógł? A może masz inny sposób na czyszczenie pieluszek? Napisz kontakt@pupus.pl - Twoją wypowiedź umieścimy pod tym artykułem.